Головна | Наукова робота | Статті, тезізи, абстракти

Статті, тезіси, абстракти

Стан фізичного здоровя  сучасної студентської молоді  за даними  наукових  досліджень  кафедри  фізичної реабілітації та спортивної  медицини  НМУ імені О.О. Богомольця.

В останні  десятиліття світова наука прирахувала проблему здоров’я в широкому розумінні до кола  глобальних проблем, вирішення яких обумовлює не тільки кількісні та якісні характеристики майбутнього  розвитку людства, а й навіть сам факт  його подальшого існування як біологічного виду. Велике значення в  збереженні та зміцненні здоров’я, збільшенні опірності організму   до дії зовнішніх і внутрішніх факторів має правильна орієнтація кожної особистості в плані своїх життєвих настанов ,  способу життя. Безумовно ,  медико – гігієнічна обізнаність  і володіння навичками здорового способу життя населення  загалом в значній мірі залежить  від медичних працівників.

Кафедра фізичної реабілітації та спортивної медицини більше 10 років досліджує    стан фізичного здоровя студентів  і  виконала 6  ініціативних науково- дослідних робіт за цією тематикою. 

В 1997- 1998  рр  кафедрою  вивчалась розповсюдженість  тютюнопаління серед студентської молоді  та його  донозологічні прояви 
За результатами роботи  було встановлено, що розповсюдженість тютюнопаління  серед студентської  молоді менша , ніж в Україні в цілому і наближається до рівня Європейського Союзу. Інтенсивність  тютюнопаління  у більшості  студентів не перевищувала 10 цигарок на день. Тютюнопаління    досліджених студентів ще суттєво не вплинуло на  їх фізичне здоровя .

В 1999 – 2001  рр проведено дослідження 2831 студентів   з метою визначення  особливостей функціонального стану кардіо респіраторної системи в залежності від їх повсякденної фізичної активності  і звички тютюнопаління. Встановлено , що  фізичними  тренуваннями  займаються менше 15 % студентів.Причиною  пасивного відношення до цих занять є відсутність вільного часу та спортивної бази для занять за місцем проживання. Реакція систем життьєзабеспечення у більшості студентів які мають  шкідливу звичку тютюнопаління на функціональні прои була  патологічною.Малосуттьєві  відмінності  функціонального потенціалу організму студентів з різним рівнем  їх повсякденної фізичної активності  за даними соціометрії свідчить про  недостатність інтенсивності , тривалості і кратності  таких занять фізичними вправами

В 2002 – 2003 рр  за результатами проведених функціональних досліджень 1548 студентів обґрунтований спосіб оцінки кардіо респіраторного  біологічного віку студентів При проведенні функціональних проб виявлена висока частота прихованої артеріальної гіпертензії. Фізична працездатність не відповідала належним  віковим величинам

В 2004 – 2006 рр вивчалася проблема хронічної глобальної гіпокінезії у  3012 студентів. Встановлено, ,що гемодинамічне забезпечення стандартних навантажень   економічніше у фізично активних студентів. У  студентів з дуже високим ступенем біологічного старіння величина  максимального споживання кисню складає близько половини від належних можливостей. Кількість  патологічних гемодинамічних реакцій при адаптаційних тестах зростає по  мірі біологічного постаріння.Розроблений та обґрунтований спосіб  багатофакторної оцінки синдромув глобальної гіподинамії, як головного чинника розвитку  серцево – судинних захворювань.

В 2007 – 2008 рр  у  практично здорових чоловіків працездатного віку ( 53 студентів та 65 курсантів Військової академії України ) , оцінені  і проаналізовані існуючі у них фактори ризику серцево – судинних захворювань При недостатній фізичній активності зростає стресорність життя, збільшується інтенсивність куріння і зростає маса тіла. Найбільший вплив на розвиток змін структур і функцій серця мали надлишкова маса тіла, артеріальна гіпертензія, стресовий характер життя і обтяжена спадковість. Фізична працездатність  чоловіків 20 – 39 років  знижувалась  по мірі зростання рівня ризику розвитку захворювань системи кровообігу. Для індивідуалізації оздоровчих фізичних навантажень  чоловіків працездатного віку науково  обґрунтована  методика використання простого і загальнодоступного сходинкового тесту.

В 2009 -2011 рр на 994 студентах вивчалась і оцінювалась якість життя в залежності від фізичної підготовленості і способу життя досліджуваних. Структурний фундамент фізичної підготовленості обстежених студентів  відповідав середньому рівню Функціональний її потенціал виявився нижчим за середній, Здоровий спосіб життя вели тільки 19% студентів чоловічої та 33 % жіночої статі, При цьому: палять цигарки лише 20 % , не займаються фізичними вправами у свій вільний час лише 35%, займаються ранковою гігієнічною гімнастикою 38 % і зовсім не споживають алкоголь 28,6 % опитаних студентів.Проте  більшість студентів вели достатньо здоровий спосіб життя і при корекції своїх звичок вони  можуть значно його покращити На якість життя студентів  більш вагомий вплив мають показники функціонального потенціалу фізичної підготовленості , ніж показники  її структурного фундаменту.

За результатами проведених ініціативних НДР подано  12  пропозицій і отримано  на них  патенти на винаходи ,запропоновані  4 нові способи діагностики ,які включені в реєстр  медико біологічних і науково-технічних нововведень України.

Joomla! Template design and develop by JoomVision

Контакти

Адреса: м. Київ, вулиця Луначарського, 5,

6-й поверх центральної районної поліклініки Дніпровського району,

телефон: (044) 517–72–26,

e-mail: info@sport-med.com.ua

Статистика

mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterСегодня24
mod_vvisit_counterВчера40
mod_vvisit_counterНа этой неделе125
mod_vvisit_counterНа прошлой неделе283
mod_vvisit_counterВ этом месяце976
mod_vvisit_counterВ прошлом месяце1891
mod_vvisit_counterЗа все время450340

Сегодня: вер. 23, 2020